Dlouho bylo v táboře Kabát ticho.. Prolomili ho oznámením stadionového turné, které začne v červnu 2019 v Brně a skončí v září v Plzni.

Na oficiálním webu vydala kapela Kabát prohlášení:

Příští rok slavíme 30.let ve stejné sestavě. Již dvakrát jsme „kulatiny“ slavili na Vypichu. Rozhodli jsme se pro změnu… Vypich pro nás byl, a navždy zůstane, nezapomenutelným zážitkem. Fakt jsme si to užili, a byl to pro nás takový splněný sen. Když jsme jako kluci zírali na VHS kazetách na koncerty velkých světových kapel, chtěli to zažít také. Nicméně… Vypich má své kouzlo, přednosti, ale i své nevýhody. Prostor je velmi úzký, a tak při počtu lidí, kteří tam byli, se musí natáhnout prostor pro fanoušky až nesmyslně do dálky. Zároveň chápeme, že ne každý si může zařídit volno zrovna na tento jeden jediný den.

Hledali jsme tedy jakýsi kompromis. Aby to bylo jiné, a zároveň dostatečně atraktivní. Koncert nebude jen jeden, ale bude jich pět. V každém městě jsme hledali to aktuálně nejatraktivnější místo, a myslíme si, že se to povedlo. V Praze je to Eden. V Brně jsme se dohodli se Zbrojovkou, a je to premiéra tohoto stadionu. V Ostravě je Vítkovický stadion bohužel vázán dotacemi na konání zatím pouze sportovních klání, ale Dolní Vítkovice jsou v Ostravě klasika. Zajistili jsme mobilní tribuny, aby i zde ten, kdo chce, nebo musí sedět, měl stejnou možnost, jako v ostatních městech. Teplice, kde jsme „domácí“ je to jasné, a v Plzni jsme vybrali pro Plzeňáky a okolí legendární Lochotín.

S ohledem na fotbalovou ligu, a plno dalších aspektů, jsou čtyři koncerty v červnu, a v námi zaslíbeném září je ještě jeden. Bude to i taková poslední možnost pro ty, kteří by to v červnu z nějakých objektivních důvodů nemohli absolvovat, a nechceme se motat do termínů festivalů. Už tak to nemají mnohde lehké… s ohledem na dotované městské slavnosti, pivní slavnosti, vinobraní, pivobraní, limobraní, koksobraní, agrokempy, a kdo ví co ještě…

Termíny koncertů Kabát 2019 Po čertech velký turné

Vstupenky na Kabát 2019

K dostání v sítí TicketPortal a TicketLive nebo na oficiálním webu kapely

Sdílejte článek s přáteli