SPECIÁL: Velký souhrn blížících se koncertů, které vám vyprázdní peněženky! | Rockem.cz

SPECIÁL: Velký souhrn blížících se koncertů, které vám vyprázdní peněženky!

zdroj: 
Rockem.cz

Letošní podzim si na nedostatek koncertů rozhodně nemůžeme stěžovat! Své si najdete prakticky ve všech druzích rocku a metalu. Pro ty, kteří ještě nestihli zjistit co všechno se to tedy letos a příští rok chystá, jsme připravili menší souhrn!

Letošní rok nás toho čeká opravdu, ale opravdu hodně, pojďme se tedy podívat kam a na co vyrazit! Letos bude opravdu metalový říjen, vsaď posuďte sami! Přípomínáme, že vždy aktuální seznam koncertů naleznete také v pravém sloupci našeho webu!

NILE, EX DEO (4.9.2013 PRAHA)MERCENARY (7.9.2013 PRAHA)FINTROLL,TYR, SKLAMOND (19.9.2013 PRAHA)

I letošní podzim prožijeme s HEIDENFESTem - tentokrát ve Zlíně. (2.10.2013 ZLÍN)

Vyznavači drsné rockové a metalové muziky se severským nádechem si přijdou i tento rok na své. Na samém začátku října dorazí putovní svátek vikinského ducha - HEIDENFEST - do Masters of Rock Café. Ve Zlíně nám 2. října bude k veselici hrát finský band TURISAS, který si svůj název od mytologického mořského monstra vypůjčil už v roce 1997. Kapela, která umně promíchává folk metal s prvky power i symfonického metalu, na Moravu přiveze pár měsíců starou desku „Guards of Glory“ a kromě ní představí i nového basáka a bubeníka, proto se přijďte seznámit. Další severskou hvězdou zářící ve Zlíně bude finská folk metalová skupina hrdých „držitelů mečů“ ENSIFERUM, jež si za bezmála dvacet let hraní vytvořila široký okruh příznivců i u nás. Jako další nás pobaví Bavoři EQUILIBRIUM, kteří symfonický metal s folk metalem mixují už třináctým rokem. I oni svět doposud vylepšili třemi studiovkami, „zpívanými“ výhradně v němčině. Další potvrzenou bandou je SUIDAKRA - parta taky s novým basistou, které mezi fanoušky koluje už jedenáct řadových desek!

Vstupenky Heidenfest

 HYPOCRISY - metaloví veteráni se vracejí, na podzim na Moravu! (5. 10. 2013 ZLÍN)

Geniální Peter Tägtgren a spol. si vychutnávají chvalozpěvy svých příznivců na poslední studiový počin HYPOCRISY „End of Disclosure“, který vyšel na konci března. Kritici sice kapele vyčítají, že nepřinesla vůbec nic objevného a jen skvěle a propracovaně vytvořila -The best of předešlých desek- ale právě to nejednoho oddaného fanouška potěší nejvíc. Skupina slaví úspěchy i na koncertních pódiích aktuálního „End of Disclosure Tour“ (vzpomínáte ještě na duben, na přemístění pražské show do většího sálu?) a proto do svého programu přidala další akce. Peter, Mikael a Horgh - švédské deathmetalové trio nezapomnělo ani na fans v ČR, kam se vrací zahrát 5. 10. 2013. Tentokrát do Masters of Rock Café ve Zlíně.

Vstupenky Heidenfest

Německá metalová královna DORO PESCH znovu v ČR (11.10.2013 ZLÍN)

 

Metalová diva DORO PESCH má za sebou velmi úspěšné turné, na kterém se fantasticky představila i nedávno v PRAZE. Tato hudební ikona nezná odpočinku a od února dává koncerty po celém světě v rámci nového, velkolepého světového turné!

Se svojí zbrusu novou deskou "Raise Your Fist" se na podzim 2013 vrátí do ČR, aby zde spolu s námi oslavila neuvěřitelné 30. výročí svého působení na světových pódiích! Nebudou chybět všechny hity veleúspěšné kariéry této metalové královny! Masters of Rock Café.

Vstupenky Heidenfest

Finská „lovemetalová“ skupina HIM letos také v ČŘ (12.10.2013 PRAHA)

Finští rockeři se vrací do české republiky představit své nové album „tears on tape“. Drsné melodie a romantika, to je charakteristický hudební mix pro tuto finskou pětici. HIM se v české republice představí v rámci jednoho exklusivního koncertu ve velkém sále pražské lucerny.

Vstupenky Heidenfest

TARJA TURUNEN zahájí světové turné v Olomouci! (17.10.2013 OLOMOUC)

Soprán s rozsahem tří oktáv - finská diva TARJA - má pro české příznivce dvojnásobný důvod k radosti. Na konci letních prázdnin totiž vydá nové, třetí sólové album, které podpoří světovým turné. To začne v České republice, v Olomouci 17. října 2013, v rámci pátého ročníku projektu "Rocková Olomouc", ale ještě předtím, v červnu, vyjde její nový videoklip k titulní písni - novému singlu "Never Enough", který natočila v prostorách zlínského Kongresového centra. TARJA se svou kapelou plnou hvězdných muzikantů bude stejně jako na předešlé světové tour tvořit a zkoušet nový program ve zlínském klubu Masters of Rock Café. Hanácká metropole Olomouc a její Sportovní hala Univerzity Palackého bude pak jediným místem u nás, kde TARJA představí nové rockové album!

Vstupenky Heidenfest

Putovní SLAUGHTERFEST bude mít zastávku i u nás! (18.10.2013 PRAHA)

Moc hezky - na pátek - vyšel nám svátek. Do pražského klubu Nová Chmelnice přijede ansámbl metalových band, které z podzimního 18. října udělají speciální, nezapomenutelný den. Vyznavače thrash / death / speed metalu jistě potěší SLAUGHTERFEST - akce, v jejímž průběhu na pódium nastoupí a pořádný mosh před sebou vytvoří kapely ONSLAUGHT (ENG), MASTER (USA), EMPIRE OF EVIL (ENG) a TANTARA (NOR).

Vstupenky Heidenfest

MASTERPLAN zažívají světový comeback - buďte v Praze u toho. (19.10.2013 PRAHA)

I hlavní město si zaslouží pořádnou dávku poctivého melodického metalu, proto v Matrixu můžete naplno prožít "Novum Initium" (nový začátek). Skupina, kterou herr Grapow (ex-HELLOWEEN) znova poskládal od základů - MASTERPLAN - přijede zahrát i do Prahy. Představí tam nejen novou sestavu, kde vedle "starých" Rolanda (kytara) a Axela Mackenrotta (klávesy) basu hraje Jari Kainulainen (exSTRATOVARIUS), do bicích mlátí Marthus Škaroupka (CRADLE OF FILTH) a zpívá Rick Altzi (ex-AT VANCE), ale i nové album "Novum Initium", jež vyšlo v půli června. Morava se v létě přesvědčila, že i bez Jorna to kapele perfektně šlape, na podzim přijdou na řadu i Čechy.

Vstupenky Heidenfest

Mistři progrese - QUEENSRŸCHE - dorazí s novou deskou do Čech! (21.10.2013 PRAHA)

Před rokem to začalo rvačkou, pokračovalo soudem a vyvrcholilo hlasováním. V něm se členové skupiny QUEENSRŸCHE jednohlasně shodli na tom, že se svým zpěvákem už po dlouhých 30 letech nechtějí mít nic společného. A od té doby existují dvě kapely se stejným názvem - jednu dal dohromady Geoff Tate, druhá je, dalo by se říct, jeho bývalá skupina s novým vokalistou. Obě letos cítily potřebu vydat nové desky - před pár dny, resp. týdny a na turné světu dokázat, jak jim to ponovu skvěle jde. Proto se druhá jmenovaná parta kolem Todda La Torre (donedávna zpěváka CRIMSON GLORY) ukáže i u nás. Jediný koncert v Česku QUEENSRŸCHE zahrají 21. října v pražské Retro Music Hall a chlapi se i s eponymním albem budou chtít ukázat v tom nejlepším světle.

Vstupenky Heidenfest

Morava se chystá na podzimní příjezd ANNIHILATOR (25. 10. 2013 ZLÍN)

Takovou metalovou kalbu a masitou hostinu Zlín už dlouho nezažil. Jeff Waters, Dave Padden a jejich doprovodní kolegové (Al Campuzano a Mike Harshaw), prostě legenda thrash / heavy / speed metalu ANNIHILATOR, to na konci října - 25. 10. 2013 - rozbalí ve zlínském Masters of Rock Café. 

Vstupenky Heidenfest

MOONSPELL se u nás musí líbít - letos podruhé (25.10.2013 PRAHA)

Tři měsíce po svém chystaném vystoupení v hlavním městě slivovice na festu Masters of Rock, kde MOONSPELL své skalní příznivce potěší odehráním prvních dvou desek tvorby, se vrátí do hlavního města republiky. 25. října dají v Praze, v Rock Café, klasický koncertní set nabitý jak kusy ze stále ještě aktuálního dvojalba "Alpha Noir / Omega White", tak i největší pecky své 20 leté kariéry. Fernando a spol. určitě nepřijedou sami a jistě s sebou přivezou i milého hosta.

Vstupenky Heidenfest

POWERWOLF - jedna z divácky nejoblíbenějších show letního Masters se vrací! (29.10.2013 PRAHA)

Mezinárodní vlčí smečka POWERWOLF kompletně zaplnila festivalový plac na Masters of Rock a její vystoupení sklidilo jeden z největších ohlasů. Tvrdé, melodické a hlavně chytlavé skladby si zase můžete poslechnout naživo dva dny po třiačtyřicátých narozeninách Attily Dorna, 29. října na Nové Chmelnici v Praze. Kapela, která mezi nás navrací tradiční metal, k nám přiveze oblíbený materiál ze svých pěti studiových alb, včetně songů, které najdeme na desce "Preachers of the Night". Tu už věrní fans POWERWOLF budou mít na konci října taky v krvi, protože vyšla minulý týden. Přijďte se na vlastní kůži přesvědčit, proč ji časopis Metal Hammer označil jako The Heavy Metal Album of the Year, přijďte zažít výborný večírek se skupinou, o které v blízké budoucnosti ještě hodně uslyšíme!

Vstupenky Heidenfest

Fabio Lione a jeho VISION DIVINE nadělí porci poctivého metalu taky v Praze. (14.11.2013 PRAHA)

The Metal Observer o poslední desce „Destination Set to Nowhere“ italské skupiny VISION DIVINE napsal: „Každému fandovi progresivního power metalu by se měla zalíbit, jelikož ona je tím nejlepším výkladem tohoto žánru současnosti.“ Kdo se s tímto sestettem, které letos slaví už 15. narozeniny ještě neměl možnost seznámit, bude mít možnost zanedlouho - na jediném koncertě pro ČR - 14. listopadu v Praze. Kdo naopak kapelu zná, jistě si rád užije jízdu, kterou někdejší hlas skupin RHAPSODY OF FIRE, AYREON nebo LABYRINTH, horkokrevný Fabio Lione, dokáže s kolegy na pódiu rozjet. Což někteří měli naposledy možnost zažít v průběhu turné skupiny KAMELOT, kde Fabio delší dobu zaskakoval za Roye Khana.

Vstupenky Heidenfest

Paniku v Praze rozpoutá americká alternativa RED. (18.11.2013 PRAHA)

Skupina, kterou mají v oblibě nejen fanoušci LINKIN PARK, MUSE nebo CHEVELLE - parta z Nashvillu RED (nebo R3D) - je známá tím, že dovede vkusně propojit alternativní rock s prvky hard rocku, heavy metalu a post-grunge. To potvrdila už na čtyřech řadovkách, z nichž ta poslední „Release the Panic“ vyšla na začátku tohoto roku. Parta kolem zpěváka Michaela Barnese s ní v žebříčku amerického Billboardu dosáhla nejvyšší příčky v kategorii Hard Rock Albums a těsně pod vrcholem skončila v kategoriích Rock Albums, Alternative Albums a Independent Albums. Což se hned tak někomu nepovede… RED jsou známí i tím, že jejich koncerty, kterých od vydání debutové „End of Silence“přesně před 7 lety odehráli hodně přes dva tisíce! jsou plné nadšení, vášně a energie. Ty předávají i příznivcům pod pódiem a nejinak tomu bude 18. listopadu v Praze.

Vstupenky Heidenfest

IN EXTREMO představí ve Zlíně nové album! (21.11.2013 ZLÍN)

IN EXTREMO dovedou fantasticky zkombinovat středověké lidovky s tvrdým, ale melodickým metalem a svoji harfu, niněru, cimbál nebo dudy (kromě jiných moderněji znějících nástrojů) už nechali na deseti řadových deskách. A chystají nové album, s nímž nás seznámí na koncertní šňůře stroze nazvané "In Extremo Euro Tour 2013". Na svých cestách si Poslední Jednorožec, Flex Flexibilní, Dlouhán, Žlutý Dudák a spol. udělají jedinou zastávku v Česku a rozbalí to 21. listopadu ve zlínském Masters of Rock Café.

Vstupenky Heidenfest

IX. ročník ZIMNÍCH MASTERS OF ROCK! (23.11.2013 ZLÍN)

První potvrzenou kapelou je jedna z nejcharismatičtějších a nejvýraznějších melodic-metalových kapel světa - KAMELOT! Skupina okolo kytaristy a skladatele Thomase Youngblooda se loni s velkým úspěchem ukázala na festivalu Masters of Rock, kde premiérově představila svého nového zpěváka Tommyho Karevika. Finská parta kolem fenomenálního Alexiho, CHILDREN OF BODOM, která 6. 6. vydala novou sbírku ryzího severského metalu s názvem "Halo of Blood" (mimochodem produkovanou Peterem Tägtgrenem), má exkluzivně namířeno i k nám. Na pódiu zlínského zimáku to rozbalí i Speed a jeho SOILWORK. Tento švédský metalový sextet, který od března těší své příznivce vynikajícím počinem "The Living Infinite" (vůbec prvním dvojalbem v historii kapely s dvacítkou našlapaných kusů), taky zahraje jediný český koncert turné "The European Infinity Tour" na kterém je jako speciální hosté doprovodí Švýcaři SYBREED, Norové KEEP OF KALESSIN a finská MEDEIA. Floor Jansen svůj bohatý hlas uplatnila už jako zpěvačka skupiny AFTER FOREVER (k níž se přidala ve svých šestnácti letech). Krátce po rozpadu kapely v r. 2009 založila s ex-kolegou Joost van den Broekem novou - symphonic metalovou REVAMP, která na konci prázdnin do světa vypouští novotu „Wild Card“. Asi nikomu neuniklo, že Floor Jansen patřil mikrofon i na bezmála padesátce koncertů kapely NIGHTWISH - ať už v rámci „Imaginaerum World Tour“ nebo show na letních festivalech. Další velké jméno symfonického metalu na listopadovém Masters - REVAMP. Dalšími "baviči" letošního festivalu budou extrémní death metalisti DECAPITATED z Polska. Vogg a jeho nová company se po pauze způsobené silniční tragédií vydali trochu jiným směrem (mnozí dokonce tvrdí, že vyměkli), ale i album "Carnival Is Forever" je fantastické. Stejně jako bude jejich show. V programu IX. ročníku místo ještě je, proto se těšte na další účinkující! Festival letos připadá na sobotu 23. 11. a místem konání zůstává Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky. Nově potvrzeni také AMORPHIS!

Vstupenky Heidenfest

Mikulášskou nadílku nám letos rozdají LORDI - 2x v ČR! (5.12.-6.12.2013 PRAHA/ZLÍN)

Oblíbená parta LORDI si na konci roku udělá dvojitou zastávku u nás, a to v rámci Tour Beast Or Not Tour Beast European Tour. Finský monstrózní kvintet nám svou monstrózní show nadělí 5. prosince v pražské Meet Factory a 6. 12. ve zlínském Masters of Rock Café. Mr. Lordi, Amen, OX, Hella a Mana přivezou hity z desky "To Beast or Not to Beast", kterou si obehráváme už od března, stejně jako šlehy ze svých starších pěti desek.

Vstupenky Heidenfest

Legenda BLACK SABBATH (7.12.2013 PRAHA)

Sen mnoha hudebních fanoušků se stává skutečností, Black Sabbath vydají v červnu první společné studiové album po 33 letech.  Ozzy Osbourne, Tony Iommi, a Geezer Butler zároveň potvrdili koncertní plány pro rok 2013. Světové turné se zastaví i v české republice, Black Sabbath se představí 7. Prosince 2013 v pražské O2 areně! Půjde o jednu z posledních šancí vidět legendární britskou skupinu na živo!

Vstupenky Heidenfest

Poprvé u nás - světový vánoční program nejen pro metalisty! Christmas Metal Symphony! (19.12.2013 PRAHA)

Dřív než vás potěší vaši blízcí (pokud jste nezlobili a dál budete hodní), uděláme radost my vám. I darebům... Těsně před Vánocemi k nám v rámci akce BEAT FEST dorazí "Christmas Metal SymphonyEuropean Tour", kde se představí nejoblíbenější hlasy - ty nejzářivější hvězdy metalového nebe - aby v průběhu jediného koncertu v ČR zazpívali oblíbené hity legendárních metalových ikon. O hudební stránku nezapomenutelného večera se postará jak klasická doprovodná skupina, tak i filharmonie a až do 19. prosince musíte vydržet s těšením se na návštěvu Joeyho Belladonny (ANTHRAX), Michaela Kiskeho (ex-HELLOWEEN, UNISONIC), Uda Dirkschneidera (U.D.O., ex-ACCEPT), Joacima Canse (HAMMERFALL), Chucka Billyho (TESTAMENT) a Floor Jansen (NIGHTWISH, REVAMP). Ne, "Rolničky, rolničky" ani "Ježíšku, panáčku" v Incheba Aréně na pražském výstavišti nezaznějí, naopak jen našlapaný hard rockový / metalový tanec! Těšte se na největší hity Accept, Anthrax, Hammerfall, Helloween, Nightwish, Revamp, Testament, Unisonic, U.D.O. v podání originálních hlasu těchto legend za doprovodu živé kapely a famózní filharmonie.

Vstupenky Heidenfest

KATAKLYSM s novou deskou na evropském turné. Jistěže i u nás!

25. října můžeme zodpovědně volit, nebo valit… Do obchodu s muzikou pořídit si novou, koncepční desku skupiny KATAKLYSM, která tři roky po jubilejní desítce vydá novotu „Waiting For The End To Come“. Tato „parta z Kanady“ nám nandá death metal, na jaký jsme od ní zvyklí, ovšem při poslechu této krátké ochutnávky se může zdát, že postoupila ještě o stupínek výš a řízla jej i thrash metalem. Nechme se překvapit... Napřed promakaným albem, které ustálená sestava Maurizio Iacono, Jean-François Dagenais a Stéphane Barbe nahrála (zase) s novým bicmenem (místo Maxe Duhamela, který bojuje s pitím, s nimi ve studiu i na cestách hraje Olivier Beaudoin z NEURAXIS), tak i brutálním koncertem. KATAKLYSM kromě několika málo festivalů nejeli turné po Evropě přes tři roky, proto nás hodně těší jejich jediná česká zastávka - 2. února 2014 v pražském Matrixu! A počítejte s tím, že nás čeká dlouhý večer - KATAKLYSM s sebou přivezou i jim podobné - brazilské KRISIUN a italské FLESHGOD APOCALYPSE.

Vstupenky Heidenfest

ICED EARTH s novým CD i u nás - ve Zlíně bude v zimě mrazivo! (8.2.2014 ZLÍN)

Jon Schaffer, zakladatel americké skupiny ICED EARTH, je sice jediným původním členem této metalové party, ale lidi kolem sebe si vybrat dovede. I proto příznivci a hudební kritici nešetřili chválou na poslední desku "Dystopia" (2011), kterou svým hlasem premiérově obohatil zkušený Kanaďan Stucifer Block. Slovní spojení "poslední deska" zanedlouho dostane nový význam - ICED EARTH totiž po desátém albu dokončují práce na novinkové studiovce. Skupina, která na své pověsti pracuje už od 85. roku je při chuti, o čemž svědčí i fakt, že v uplynulém roce odehrála víc koncertů, než za posledních deset let dohromady. Mimochodem, důkaz jejího potěšení z živého hraní je i na CD / DVD / Blu-ray(!) "Live In Ancient Kourion", které vyšly v půlce dubna. Světové turné k nové desce startuje hned po Novém roce a jedinou štací široko daleko od nás bude Zlín. Koncert je potvrzen na polovinu zimy, na 8. únor 2014, v Masters of Rock Café.

Vstupenky Heidenfest

Odborníci na thrash metal PRONG - s novou deskou na turné i u nás. (12.4.2014 PRAHA)

Několik měsíců poté co na přelomu roku do světa vypustí své novinkové album se americké trio metalových veteránů PRONG vydá na šňůru „Prong Ruining Lives European Tour 2014“. Ve střední Evropě se zastaví jen krátce a my jsme potěšeni, že do seznamu štací zařadili i Prahu. Tommy Victor, Tony Campos (dodnes u SOULFLY, dlouholetý člen MINISTRY, STATIC-X) a Alex Rodriguez (ex-WALLS OF JERICHO nebo 3 INCHES OF BLOOD) si v létě zařádili - a Vy s nimi - na festu Masters of Rock a jejich vystoupení bylo výborným zážitkem. Ovšem v menším prostoru klubu Nová Chmelnice, 12. dubna 2014, to bezesporu bude neopakovatelný thrashový nářez. A PRONG nepřijedou sami, na cestách je bude doprovázet a na koncertech jim předskakovat italská čtverka KLOGR, od níž můžemečekat směs moderního alternativního rocku a alternativního metalu zamíchanou do tvrdého, ale melodického mixu.

Vstupenky Heidenfest

AXEL RUDI PELL se v zimě vybouří ve studiu, příští podzim i live u nás! (27.9.-28.9. 2014 ZLÍN/PRAHA)

Kytarový mistr AXEL RUDI PELL se svou stejnojmennou kapelou dokončuje práce na nové studiové desce „Into The Storm“, jejíž vydání je naplánováno na leden příštího roku. Proto budeme mít hodně času na to, abychom si ji (stejně jako patnáct jejich předchůdkyň) naposlouchali a ušetřili oběživo na koncert, kterým nás německý kytarový virtuoso plánuje potěšit. Stane se tak hned na dvou pódiích v České republice - 27. září příštího roku v Masters of Rock Café ve Zlíně a den nato, 28. 9. 2014 v klubu Matrix v Praze.

Vstupenky Heidenfest

24. 8. 2013
3870

Vybavte se stylově

Komentáře