Skandinávský nášup v příštím roce potěší české fandy | Rockem.cz

Skandinávský nášup v příštím roce potěší české fandy

×

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: module ve funkci FieldInfo->prepareInstanceDisplay() (řádek: 628 v souboru /home/www/rockem.cz/www/rockem.cz/modules/field/field.info.class.inc).
zdroj: 
www.sabaton.net

V dalším článku upozorňujícím na zajímavé koncerty zahraničních hvězd, které se v roce 2015 uskuteční v České republice, se zaměříme na kapely pocházející ze zemí blízko severního polárního kruhu. Skandinávští rockoví vyslanci se u nás budou vyskytovat poměrně hojně, proto si je zrekapitulujme spíše telegraficky.

Hammerfall (6. 2. 2015, Praha)

Švédská metalová grupa, která je na scéně už více než dvě dekády a vydala jedenáct studiových alb, zavítá do pražské MeetFactory v rámci turné k poslední desce „(r)Evolution“. Pražská zastávky party z Göteborgu je už však bohužel vyprodaná.

Zájemci se mohou vydat do Vídně, kde Hammerfall zahrají o čtyři dny později, vstupenky jsou dostupné přes Eventim.   

Sabaton (7. 2. 2015, Praha a 8. 2. 2015, Zlín)

Tahle power metalová banda pochází také ze Švédska, letos oslavila patnáct let od svého vzniku a v květnu vydala v pořadí devátou řadovou desku „Heroes“. V rámci probíhajícího turné „Heroes on Tour“ bude Sabaton koncertovat i u nás, a to hned dvakrát. Pronikavý hlas Joakima Brodéna si budete moci užít v pražském Foru Karlín nebo zlínské Sportovní hale Euronics.

Vstupenky můžete objednávat přes Ticketpro.

Lordi (27. 2. 2015, Zlín a 28. 2. 2015, Praha)

Finská heavy metalová kapela už sice funguje přes 20 let a stihla vydat 12 alb, velké slávy se však dočkala až v roce 2006, kdy zvítězila v soutěži Eurovize. V České republice koncertuje poměrně často a na tuto tradici naváže i v příštím roce, kdy se v rámci turné „Tour Force One“ maskovaná pětice objeví ve zlínském Masters of Rock Café a pražské MeetFactory.

Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketpro.

Roxette (21. 5. 2015, Praha a 15. 6. 2015, Ostrava)

Švédské pop rockové duo tvořené famózní zpěvačkou Marií Frederiksson a kytaristou Perem Gesslem funguje s přestávkami už téměř třicet let a na rozdíl od ostatních zde uvedených skupin se prosadilo i do vysílání mainstreamových rádií a tedy také do širokého podvědomí celosvětového publika. Největší slávy dvojice dosahovala v devadesátých letech.

V pražské O2 Aréně a ostravské ČEZ Aréně skupina vystoupí v rámci celosvětového turné „The XXX Anniversary Tour“ a v jejím programu jistě nebudou chybět největší hity, jako je „Joyride“, „The Look“ nebo „Dangerous“.

Vstupenky prodává síť Ticketpro.

Apocalyptica (10. 10. 2015, Praha)

Finská skupina vzniklá v roce 1993 je známá přepracováváním původně metalových skladeb do symfonické podoby. V příštím roce trojice violoncellistů chystá vydání nového alba a následné turné, v jehož rámci se představí také v pražském Foru Karlín.

Vstupenky k dispozici na Ticketpro.

 

 

 

18. 12. 2014
3218

Komentáře