Report: Pivní slavnosti 2011 - Kamínka u Roštína | Rockem.cz

Report: Pivní slavnosti 2011 - Kamínka u Roštína

×

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: module ve funkci FieldInfo->prepareInstanceDisplay() (řádek: 628 v souboru /home/www/rockem.cz/www/rockem.cz/modules/field/field.info.class.inc).
zdroj: 
www.kaminka.cz

Tradiční akce plná dobré nálady, piva a skvělé hudby se konala letos již po šestnácté v rekreačním areálu R. Jelínka na Kamínce u Roštína. Letos byly hlavními hudebními hvězdami kapely Škwor, Arakain, Desmod nebo znovuobnovení BSP.

 Pivní slavnosti na Kamínce si za 16 let svého konání vydobyly docela slušnou pozici mezi tuzemskými festivaly a patří mezi oblíbené akce jak u fanoušků, tak u kapel, které se sem rády vrací, neboť je o ně zde skvěle postaráno ze strany pořadatelů a jelikož se festival koná na netradičním místě, přímo uprostřed rekreačního areálu, bývá to pokaždé skvělý letní mejdan, který lze zažít málokde. V minulosti zde už vystupovaly kapely jako např. Kabát, Divokej Bill, Tři sestry nebo Tublatanka a další česko-slovenské hvězdy, a kapely jako Doga nebo Škwor už tu patří k pravidelným účastníkům, kteří řadí Kamínku ke svým oblíbeným destinacím.

Pátek

  Právě Škwor byl jednou z hvězd i letošního programu a jedním z největších lákadel pátečního dne. Úplný úvod slavností však obstarala mladá kapela Great Way, jenž se stala vítězem soutěže Krocker, což bylo hudební klání kroměřížských mladých talentů a jednou z hlavních výher byla právě možnost vystoupení na tomto, asi největším festivalu ve zdejším okrese. Následovaly už trošku legendární Kern, kteří potěšili srdce starší generace rockerů a poté už se před podium nahrnula vlna fanoušků, výše zmiňovaných Škworů. Ti potvrdili svou momentální skvělou pozici na scéně a odehráli své standartní festivalové vystoupení, které se fanouškům určitě líbilo a spousta lidí kteří v pátek dorazili, přišla právě kvůli této kapele. Publikum pod podiem vytvořilo Škworům výbornou atmosféru, a ačkoliv hráli ještě za světla, musela být spokojenost s koncertem na obou stranách.

 Po Škworech nastoupila další kapela z české rockové špičky a tou byl Arakain. S Honzou Toužimským za mikrofoenem je stále v parádní formě a výborně zněly songy jak z Brichtovy, tak i z novodobé éry. Kapelu si díky modernějšímu soundu oblíbilo čím dál více mladších rockerů, a také zde na Kamínce měl Arakain velký úspěch. Příjemným zpestřením byl i duet v písni "Nikdy se nevzdávej" se stříbrnou Superstar Gabrielou Gunčíkovou. Ta se zde projevila jako opravdová rockerka a tahle pozice jí vyloženě sedí. Sám Honza Toužimský ji taktéž oficiálně korunoval během koncertu na rockovou princeznu, tak doufejme, že tomuto titulu bude dělat v budoucnu holka čest!

Program dále pokračoval vystoupením znovuobnoveného projektu BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček), kteří se vrátili na podia zhruba po pěti letech a koncert na Kamínce byl jedním z mála vybraných, který tito muzikanti letos společně odehráli. Do blízkosti podia jsem se však dostal až v samotném závěru jejich vystoupení, nemohu tak tedy jejich výkon objektivně posoudit. Následovala už jen zábavová kapela Tip-Top Q, která odehrála převzaté fláky pro vytrvalce, kteří byli ještě schopni tance a tím páteční program končil.

Sobota

Sobotní dopoledne patřilo převážně Gabriele Gunčíkové. Pořadatalé samozřejmě rádi využili momentální přitažlivosti jejího jména a zároveň toho, že je to rodačka z kroměřížského okresu a tím pádem to byla i taková malá oslava jejího úspěchu ve známé TV soutěži, na téměř domácí půdě. Gábina tedy měla nejprve velkou autogramiádu a posléze i sólo výstup na podiu, kde odzpívala s hudebním podkladem pár písní. O svých hlasových kvalitách jistě většinu přítomných přesvědčila, teď už jen čekat na to, jak časem lidi přesvědčí se svou vlastní tvorbou. Pokud zůstane v tvrdších vodách, bude jistě u rockových fandů oblíbená a vystoupení s Arakainem to jen a jen potvrdilo.

Během sobotního odpoledne vystoupila řada kapel, které návštěvníkům vyplňovaly krásný slunný den. Mezi nimi byl např. Fleret, Zabillow nebo Hanz´s Fuckers, nechyběly ani tradiční pivní soutěže, které k pivním slavnostem prostě patří a jelikož vyšlo počasí, užívali si letošní atmosféru s mnoha oblíbenými pivními značkami snad všichni přítomní. S vyšší podvečerní hodinou začaly na podiu vycházet stále známější hudební hvězdy a jednou z nich byla i kapela Clou, která taktéž patří k oblíbeným interpretům místních pořadatelů a fanoušků. Pro ně, ale snad i pro všechny ostatní bylo milým překvapením, když ke konci jejich koncertu pořadatel přivedl na podium nevěstu, která sem byla unesena z nedaleké svatby a tak byla poslední písnička a zároveň asi největší hit kapely, "Island Sun", věnován právě jí. Vzápětí dorazil i ženich a tak to musel být pro oba nevšední životní zážitek, přičemž samotní muzikanti z této situace byly taky pěkně vyjevení.

Následovala další rocková legenda v podobě kapely Citron, která zde odehrála své největší hity a zároveň i pár novinek z poslední desky "Bigbítový pánbů" a o velký aplaus z publika si taktéž nemusela nijak žadonit. Velkým lákadlem sobotního programu byla ovšem slovenská kapela Desmod. Muzikanti ověnčení slovenským Slávikem měli na Kamínce vystupovat už v loňském roce, ovšem kvůli náhlé zdravotní indispozici frontmana museli koncert odvolat, a tak přijeli vše napravit a vynahradit svým fandům až letos. A zdá se, že si svou reputaci napravili už od úvodní písně, neboť lidé na ně byli natěšení a jejich muziku brali a vytvářeli kapele výbornou atmosféru. Slováci tedy sklidili obrovský úspěch a jejich vystoupení by se dalo zařadit k jedněm z nejlepších, při letošním ročníku.

To, co ovšem následovalo v závěru sobotního programu, nečekal snad asi nikdo. Na podiu totiž vystoupil mladý písničkář Tomáš Klus, jen se svým doprovodným kytaristou, jenž se svým stylem hudby sice hodně vybočoval z rockového programu, ovšem během pár chvil dokázal svou hudbou a hlavně vtipnými improvizovanými texty, strhnout snad všechny přítomné, takže ke konci jeho setu už na něj pařili i zapřísáhlí rockeři, kteří by o jeho písně normálně snad ani nezavadili. Sám Klus z toho byl velmi překvapený a lidé ho ani v závěru nechtěli pustit z podia. Byla už pozdní večerní hodina, lidé v té správné náladě a jeho vystoupení bylo snad to nejlepší, co mohlo na závěr letošních Pivních slavností přijít. Možná si teď říkáte, proč nějakého písničkáře chválím zrovna na stránkách Rockem.cz, ale jsem přesvědčen, že si to za tenhle výkon zaslouží a stejně tak i skvělé publikum, na teré budou tihle muzikanti určitě dlouho vzpomínat. Holt, kdo nezažil, zřejmě nepochopí :)

Letošní slavnosti piva na Kamínce tedy opět vydařené. Pořadatelům se vyplatila sázka na multižánrové interprety, přičemž první večer byl spíše rockový a druhý tzv. pro celou rodinu a v prostředí krásných chřibských lesů se i tento rok povedl zase jeden velice vydařený festival plný dobré letní nálady. Jediným krokem vedle bylo snad jen nesmyslné placené stanování v areálu, které bývá snad už všude na jiných festivalech zdarma nebo v ceně vstupného.

9. 8. 2011
3448

Komentáře