Queen, Manowar i Scorpions příští rok zahrají v ČR | Rockem.cz

Queen, Manowar i Scorpions příští rok zahrají v ČR

×

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: module ve funkci FieldInfo->prepareInstanceDisplay() (řádek: 628 v souboru /home/www/rockem.cz/www/rockem.cz/modules/field/field.info.class.inc).
zdroj: 
www.monstermusic.cz

Blíží se konec roku a samozřejmě také Vánoční svátky, je tedy nejvyšší čas zrekapitulovat zajímavé hudební akce, které se na území naší země odehrají v roce příštím. Kdyby si třeba někdo lámal hlavu nad tím, co by mohlo jeho blízké potěšit pod stromečkem, následující přehled může jeho dilema vyřešit. V prvním článku upozorníme na koncerty tří velkých jmen rockové historie i současnosti.

Manowar (12. 1. 2015, Ostrava)

Do České Republiky už v lednu v rámci turné King of Metal MMXIV zavítá koncertní šňůra americké heavy metalové stálice Manowar, která má upozornit na pětadvacáté výročí vydání alba King of Metal. Ostravská zastávka v půlce ledna bude přitom jediným koncertem turné ve středoevropském regionu.

Manowar založil v roce 1980 baskytarista a kapelník Joey DeMaio, s ním to od samotného začátku táhne zpěvák Eric Adams, dvojici dnes doplňuje bubeník Donnie Hamzik a kytarista potažmo klávesák Karl Logan. Za více než třicet let své existence vydala tato údajně nejhlasitější hudební grupa světa třináct studiových alb, na nichž se často opakuje „kovová tématika“.

DeMaiova banda koncertuje v České republice poměrně často a ostravské publikum si v lednu nedovolí ochudit o nejslavnější pecky Kings of Metal nebo Warriors of the World.

Vstupenky můžete nakupovat v síti Ticketpro.

Queen (17. 2. 2015, Praha)

Ano, i jedna z největších legend hudební historie se chystá opět koncertovat a jeden z 21 koncertů, jež Queen příští rok v Evropě odehraje, se uskuteční v Praze. Byť Queen, tak jak jej známe z dob největší slávy, to bude samozřejmě jen z poloviny. Od smrti Freddieho Mercuryho v listopadu uplynulo už 23 let a John Deacon se v posledních letech stáhl do ústraní. Geniálního kytaristu Briana Maye a bubeníka Rogera Taylora ale hraní stále baví, do týmu tak přibrali účastníka americké talentové soutěže Adama Lamberta a turné pojedou v pro Queen neobvyklém trojčlenném složení.

Po smrti frontmana byla kapela dlouho víceméně v nečinnosti. Před deseti lety pak May s Taylorem doplnění o zpěváka Paula Rodgerse a další trojici muzikantů vyrazili na turné, tehdy se také zastavili v Praze. Současná spolupráce s Lambertem pak probíhá už několik let a dost možná se bude rozvíjet i nadále. Nedávno skupina vydala album Queen Forever složené z dosud nevydaných nahrávek ještě z doby života Freddieho Mercuryho.

Na nadcházejícím turné by podle slov Briana Maye měly zaznít všechny velké hity britské ikony.

Běžné vstupné je již vyprodáno, k dostání jsou již pouze VIP balíčky. Na koncert ve Vídni (1. 2. 2015) ještě jsou vstupenky dostupné na Eventin.

Scorpions (8. 5. 2015, Pardubice)

Německá rocková legenda se do České republiky vrátí po čtyřech letech, naposledy se v naší vlasti představila v roce 2011na ostravských Bazalech. Rok předtím zahrála rovněž v Ostravě na předvolebním mítinku ČSSD.

Pardubický koncert bude první zastávkou světového, údajně rozlučkového (ne prvního) turné ke kulatému výročí vzniku kapely. V příštím roce tomu bude totiž přesně 50 let, co Rudolf Schenker v Hannoveru skupinu založil.

Scorpions asi není třeba podrobněji představovat, tak jen pro pořádek. Aktuální sestavu tvoří Klaus Meine (zpěv), Rudolf Schenker (kytara), Matthias Jabs (kytara), Pawel Maciwoda (basa) a James Kottak (bicí). Během padesáti let fungování se ve skupině protočila rovná dvacítka muzikantů.

Kapela si největší slávy užívala v 80. a na počátku 90. let, v roce 1985 její koncert na festivalu Rock in Rio vidělo přes 300 tisíc fanoušků, největší popularity však dosahovala v Evropě, včetně zemí bývalého východního bloku. V koncertním setu ani tentokrát jistě nebudou chybět největší hity skupiny, jako jsou Still Loving You, Rock You Like a Hurricane nebo Wind of Change, jakási hymna pádu železné opony.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro.

12. 12. 2014
2872

Přečtěte si ještě

Komentáře