Poprvé zazní "Alabama", dorazí i Omega a Nazareth | Rockem.cz

Poprvé zazní "Alabama", dorazí i Omega a Nazareth

×

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: module ve funkci FieldInfo->prepareInstanceDisplay() (řádek: 628 v souboru /home/www/rockem.cz/www/rockem.cz/modules/field/field.info.class.inc).
zdroj: 
www.heyreverb.com

Seriál upozorňující na koncerty zajímavých zahraničních interprestů v příštím roce zakončíme pohledem na trojici kapel, jejichž vznik se datuje již k období před více než čtyřiceti lety. Zatímco dva z této trojice u nás koncertují poměrně často, třetí zde vystoupí vůbec poprvé v historii.

Lynyrd Skynyrd (1. 5. 2015, Plzeň)

Američtí průkopníci "jižanského rocku" vystoupí v České republice vůbec poprvé. Stane se tak 1. května, tedy v den sedmdesátého výročí osvobození Plzně americkou armádou, což bylo údajně přání samotné kapely.

Skupina vznikla na Floridě už před více než půlstoletím a název, pod nímž se proslavila, nese od roku 1969. Ze zakládajících členů už však dnes v kapele působí jen Gary Rossington. Nejslavnějším obdobím kapely je první půlka sedmdesátých let, to definitivně ukončila letecká nehoda, která v roce 1977 stála život tři členy skupiny.

Před oním osudovým letem stihli Lynyrd Skynyrd nahrát pět alb, hned první dvě pak obsahují nejznámější hity skupiny, a to skladby "Sweet Home Alabama" a "Free Bird".

V současné době kapela mísící ve své tvorbě klasický rock s country a blues hraje ve složení Gary Rossington, Rickey Midlocke, Michael Cartellone, Mark Matejka, Robert Kearns, Peter Keys a Johnny Van Zant, který za mikrofonem nahradil v roce 1977 zesnulého bratra Ronnieho.

Koncert se uskuteční v areálu plzeňské ploché dráhy a před hlavní hvězdou večera vystoupí skupina Žlutý pes, nejslavnější česká kapela hrající jakousi obdobu "jižanského rocku".

Vstupenky jsou k dispozici na Ticketpro.

Nazareth (15. 5. 2015, Brno)

Skotská rocková kapela pocházející z města Dunfermline hraje v naší zemi poměrně často a nejinak tomu bude i v příštím roce, kdy vystoupí v brněnském Sono Centru.

Vznik Nazarethu se datuje již do roku 1968, v průběhu více než čtyř dekád se jeho složení několikrát výrazně proměnilo, současnou sestavu tvoří čtveřice Linton Osbourne (zpěvák), Jimmy Murrison (kytarista), Pete Agnew (basák) a Lee Agnew (bubeník). 

Kdo si chce na živo poslechnout hity jako "Dream On" nebo "Love Hurts", může si vstupenky zakoupit v síti Ticketpro.

Omega (8. 7. 2015, Karlovy Vary)

Na české půdě v létě opět vystoupí i jedna z nejslavnějších rockových kapel vzniknuvších v zemích bývalého "východního bloku", maďarská Omega. Skupina hraje již od roku 1962, tedy úctyhodných 52 let, přitom posledních zhruba 30 let funguje ve stejném pětičlenném složení s Jánosem Kóborem za mikrofonem, kytaristy Gyorgym Molnárem a Lászlem Benköm, baskytaristou Tamásem Mihálym a bubeníkem Ferencem Debresenim.

U nás nejslavnějším hitem maďarské legendy je "Gyöngyhajú lány", kterou čeští posluchači znají také v podání Aleše Brichty jako "Dívka s perlami ve vlasech".

Omega vystoupí v karlovarském letním kině za doprovodu symfonického orchestru v rámci dvojkoncertu s nestorem české rockové scény, kapelou Olympic.

Vstupenky můžete kupovat přes Eventim.

 

20. 12. 2014
2602

Komentáře