The Pant završili 15 let live záznamem, pohled na DVD z českého rybníčku | Rockem.cz

The Pant završili 15 let live záznamem, pohled na DVD z českého rybníčku

zdroj: 
thepant.cz

Bruntálská kapela The Pant oslavila v srpnu 2011 patnácté výročí založení. Oslava tohoto výročí probíhala na domácím festivalu Letnice, na kterém byl pořízen i záznam vystoupení, který si mohou nejen fanoušci, ale třeba i účastníci festivalu pořídit. Podívejme se na obsah DVD 15 Years Anniversary.

Pro The Pant znalé je pořízení DVD jasnou záležitosti. Proč by si měl pořídit DVD i někdo další? Třeba z důvodu podpoření domácí kapely, která produkuje celkem líbivou hudbu, se kterou v rámci mezí sklízí úspěchy. Vždyť hráli v několika státech od Německa, Běloruska nebo třeba Polska. V roce 2010 dokonce vypouští singl do USA, který se může dostat kamkoli na světě.

Pokud jste zvyklý na současný trend live záznamu snímaného desítkami kamer v HD rozlišení, tak to vás musím hned zklamat. Tak daleko trio ze severu ještě není a možná je to i dobře. Ze záznamu koncertu máte možnost vycítit bezprostřednost, kterou nabízí asi jen ty menší festivaly, kterým Letnice určitě je. Pódium na dosah ruky, kontakt s kapelou několik desítek centimetrů od vás. Kdo někdy na Letnici byl mi potvrdí, že není problém hodit řeč po koncertu s někým s pódia, získat podpis či nějaký merch.

Kvalita záznamu i zvuku je v rámci možností skvělá. Na jedno DVD toho více nevměstnáte, zvuk stereo 2.0, obraz získáte v poměru 16:9. Ještě ke zvuku a zpěvu bych chtěl dodat, že je, řekněme, nadprůměrně kvalitní, když ho srovnám s jinými live záznamy. Celkem se s The Pant seznámíte na 13 live kouscích.

The Pant jde s dobou i v jiných krocích než je jen natočení narozeninového vystoupení. Na DVD je připojeno několik bonusů - rozhovor, klip k Burning in Hell, fotogalerie, retrovidea a videa z Běloruska.

Hledáte-li českou alternativu na scéně heavy-metalu, pak The Pant doporučuji na tento flek. DVD se do sbírky ke slavnějším kolegům bude hodit.

15. 2. 2012
2009

Komentáře