Iron Maiden vydají dvojalbum! | Rockem.cz

Iron Maiden vydají dvojalbum!

×

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: module ve funkci FieldInfo->prepareInstanceDisplay() (řádek: 628 v souboru /home/www/rockem.cz/www/rockem.cz/modules/field/field.info.class.inc).
zdroj: 
www.ironmaiden.com

 

Iron Maiden konečně ohlásili, kdy se můžeme těšit na zbrusu novou desku, v pořadí tedy již šestnáctou řadovku této britské legendy. "The Book of Souls" vyjde 4. září tohoto roku a bude se jednat o první dvojalbum v historii kapely.

Album bylo nahráno na konci roku 2014 v Paříži, ale pracovalo se na něm i tento rok, kdy se dělaly poslední úpravy. Iron Maiden opět spolupracovali s jejich dlouholetým producentem Kevinem Shirleym. Deska měla vyjít dříve, ale kvůli zdravotnímu stavu zpěváka Bruce Dickinsona, který se zotavoval po boji s rakovinou, se vydání odložilo. Dickinsonovo naprosté vyléčení bylo ohlášeno před měsícem.

Baskytarista a hlavní skladatel Steve Harris také dodává, že většina songů byla složena na místě, v Guillame Tell Studios v Paříži: "Rozhodli jsme se natočit toto album trochu jinak než ty předchozí. Hodně skladeb bylo napsáno přímo ve studiu, kde jsme je pak hned nahráli na album, aby zůstaly čerstvé. Myslím, že je to v nich slyšet, deska zní skoro jako živý koncert. Jsem na 'The Book of Souls' velmi hrdý a nemůžu se dočkat, až ji fanoušci uslyší."

Nástupce "The Final Frontier" z roku 2010 bude obsahovat sice průměrných 11 skladeb, ale celkový hrací čas na desce je přes 90 minut! Proto se Iron Maiden rozhodli vydat jejich první dvojalbum:

Disc 1

1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28

2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01

3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37

4. The Red And The Black (Harris) 13:33

5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52

6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

Disc 2

7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13

8. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32

9. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59

10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28

11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

 

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"71921","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"480","typeof":"foaf:Image","width":"480"}}]]

 

Skvělý booklet alba navrhl Mark Wilkinson, který s kapelou nepracoval poprvé.

 

21. 6. 2015
1959

Komentáře