Finský festival v čele s Insomnium v Praze | Rockem.cz

Finský festival v čele s Insomnium v Praze

×

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: module ve funkci FieldInfo->prepareInstanceDisplay() (řádek: 628 v souboru /home/www/rockem.cz/www/rockem.cz/modules/field/field.info.class.inc).
zdroj: 
tisková zpráva

Malý festival finských kapel pohybujících se v žánru melodického deathmetalu zažije v neděli 20. listopadu žižkovský klub Matrix. Hlavní hvězdou večera budou severští náladotvůrci INSOMNIUM, kterým budou sekundovat jejich krajané v podobě kapel BEFORE DAWN a myGRAIN.

Jako headliner tohoto mini festivalu se představí seveřané INSOMNIUM, kteří toto turné využijí zejména k živé prezentaci nového alba „One for Sorrow“. Melodický, decentní, až melancholický metal – toť poznávací znamení této finské čtveřice, která má za sebou již pět vydaných alb. Jejich specifický sound sahá od epických, doomem načichlých hudebních krajin přes melodickou deathmetalovou razanci až po drobné vlivy finského folkloru či progresu. INSOMNIUM dokáží vytvořit působivou atmosféru, do které vtáhnou posluchače, ale ani oni nezapomínají, že alfou a omegou je silná, zapamatovatelná melodie. Vše dokreslují stylové texty, inspirované či přímo přejaté od klasiků jako Hölderlin, Poe či Leino.

Dalším hudebním vyslancem Země tisíců jezer bude kapela BEFORE DAWN, který  se na scéně také pohybuje již přes deset let a podobně  jako INSOMNIUM představí svou novou nahrávku pojmenovanou „Deathstar Rising“. Jak již bylo zmíněno, hudebně se i tato formace pohybuje ve sféře melodického deathmetalu a úklon od tohoto směru nepřichází ani na aktuálním albu.

Nejmladší z trojice zúčastněných finských kapel jsou helsinští myGRAIN, kteří mají za sedm let svého fungování na kontě tři desky, z nichž ta poslední s názvem „myGrain“ vyšla taktéž v letošním roce.

Vstupenky na obvyklých předprodejích. Pořádá Obscure 20. 11. - Matrix - Praha

Související  linky:

www.myspace.com/insomniumband

www.myspace.com/beforethedawnmusic

www.myspace.com/mygrain

www.obscure.cz

www.matrixklub.cz

3. 11. 2011
390

Komentáře