Dream Theater chystá novou desku, co na to SOAD? | Rockem.cz

Dream Theater chystá novou desku, co na to SOAD?

×

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: module ve funkci FieldInfo->prepareInstanceDisplay() (řádek: 628 v souboru /home/www/rockem.cz/www/rockem.cz/modules/field/field.info.class.inc).
zdroj: 
www.popmatters.com

Bostonská metalová banda Dream Theater se nezastaví. Sotva na podzim dokončila světové turné "Along for the ride", v rámci něhož se představila i na vizovickém Masters of Rock, už spřádá plány na novou desku.

Do studia se pánové plánují zavřít již v únoru a nová placka by měla být na světě snad už na podzim. Letos tomu bude přesně 30 let, co se spojili John Petrucci, John Myung a Mike Portnoy, a založili skupinu Majesty, dnes známou jako Dream Theater. Nová deska by tak byla pěkným dárkem ke kulatému výroční. Zatím poslední desku, pojmenovanou "Dream Theater", Skupina roku 2014 podle Prog Music Awards vydala v roce 2013.

Návrat System of a Down do studia?

A k nové desce se možná schyluje i u System of a Down. V letošním roce tomu přitom bude již deset let, co parta kolem Serje Tankiana vydala poslední dvojici alb "Mezmerize" a "Hypnotize", stalo se tak tedy ještě těsně před několikaletou pauzou, kterou skupina prodělala.

V současnosti se však "SOAD" připravuje na turné "Wake Up The Souls", které se odehraje převážně v dubnu a kapela v rámci něj poprvé vystoupí v zemi svých předků, na Náměstí Republiky v Jerevanu. Koncert má upozornit na stoleté výročí Arménské Genocidy.

Po skončení turné členové kapely zhodnotí, zda má smysl pokračovat dále a zda budou schopni dát dohromady materiál pro novou desku, jak řekl Tankian pro časopis Rolling Stone. Dále dodal, že už má pár nápadů a uvidí se, jak na ně budou reagovat zbylí členové.

11. 1. 2015
1805

Komentáře