Bleskovky | Rockem.cz

Bleskovky

Bleskovky

Metalfest 2015 již má na svém kontě několik kapel - dvě z nich s ženou za mikrofonem. Po Arch Enemy přibyli Battle Beast.

Již dříve byli oznámeni OVERKILL, EQUILIBRIUM a UNLEASHED.

KAMELOT je další skvělou kapelou, kterou se podařilo potvrdit pro příští ročník "Masters". Kapela kolem Thomase Youngblooda, hlavního skladatele a mozku symphonic metalové bandy, je nyní ve studiu.

Po sérii připravovaných alb tu máme další. Slayer se chystá vydat po pěti letech nové album. Hlavně to bude první album bez Jeffa Hannemana, který v roce 2012 podlehl následkům po kousnutí pavoukem, a také s novým bubeníkem Paul Bostaphem, který nahradil Dave Lombarda.

Oblíbení Finové z Korpiklaani se po festivalové sezóně vrací pomalu zpátky do studia, aby mohli své nové album vpustit na pulty v roce 2015.
Fotky ze studia sledujte na Facebook Korpiklaani

Faith No More jsou připraveni vydat nové album po dlouhých 18 letech. Novinka alternativních metalistů vyjde v dubnu 2015.
První singl z alba měl premiéru v červenci 2014. Poslechněte si níže.

Manowar oznámili, že se brzy vrátí do studia, aby natočili nové album. Mezitím navštíví Japonsko a odehrají koncerty i v Německu.
Nové album nemá ani jméno ani bližší termín vydání

Kolikrát už jsme psali o tom, že daný rok bude mít AC/DC nové album a vždy to bylo "na spadnutí". Všechny předcházející pokusy selhaly, tento už by měl být oficiální z úst Briana Johnsona, zpěváka AC/DC.

Svá slova:

Dvě generace se zavřeli spolu do studia a vypustili zajímavý flák. Arakain a Dymytry vypouští do světa song Jedna krev, který má symbolizovat společené turné, které letos kapely pojedou.

 

Jak to asi vypadá s Airbournem na pódiu, za ním nebo v jejich autobuse? Pokus vás to zajímá podívejte se na povedený klip k Back In The Game z nejnovjěšího alba Australanů.

Německá happy metalová kapela Freedom Call v únoru 2014 rozvíří trh s hudebninami novým albem Beyond. Nové album vratí kapelu "ke kořenům melodického metalu, ale zároveň podtrhne vývoj, který kapela udělala".

Na jaře 2014 se dočkají fanoušci Epicy již šestého studiového alba. Vyjde pod Nucelar Blast. 
Připraveno mají celkem 18 skladeb, všechny na albu však neskončí, budou vybrány ty nejlepší.
Koncem dubna bude album pokřtěno v Tilburgu.

Před pár dny vydali PARADISE LOST nové album s názvem Tragic Illusion 25 (The Rarities). Jak už tak bývá v dnešní době zvykem, doprovází tuto událost nějaké video. Britové si vybrali lyric verzi.

Česká kapela Dymytry, ze které se za poslední tři roky stála pomalu megastar na CZ scéně, se po letošním úspěšném Neonarcisu chystá na další album.
Vzkaz z Facebooku zní jasně:

Album 13 od Black Sabbath se dočkalo dalšího videa. Song Loners si můžete poslechnout s obrazovou kulisou koncertu z Melbourne.
Klip je lákadlem na noé live DVD Black Sabbath Gathered in their Masses, které vyjde 22. listopadu.

21. album Motörhead s názvem Aftershock si můžete vychutnat již teď, původně k tomuto "uvolnění" mělo dojít až za týden.
Aftershock - stream

Brazilsko - americká metalová čtyřka SEPULTURA vydává na konci října novou studiovku se „stručným“ názvem „The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart“ (Prostředníkem mezi hlavou a rukama musí být srdce).
 

Hard rockoví veteráni KROKUS míří poprvé na Masters of Rock! Doplňují tak tyto kapely: UNISONIC, ARCH ENEMY, BEHEMOTH, THE EXPLOITED, EPICA, FREEDOM CALL, VISIONS OF ATLANTIS, DIE HAPPY, RUSSKAJA a ROCK SYMPHONY - Marta Jandová & Honza Toužimský.

Six Degrees Of Separation odtajnili název nového alba. Nahrávka se bude jmenovat The Hike & Other Laments, bude obsahovat deset skladeb a v podobě digipacku vyjde pod hlavičkou Metalgate Records 1. prosince 2013. První krátkou ukázku z alba lze zaslechnout v traileru.

Tři roky od posledního alba Abrahadabra utekly jako voda. Dimmu Borgir už jsou zase ve studiu a "tvarují" nový matroš. Detaily někdy příště...
Trička Dimmu Borgir

Akce