AC/DC vystoupili na Grammy, se Sladem za bubny | Rockem.cz

AC/DC vystoupili na Grammy, se Sladem za bubny

×

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: module ve funkci FieldInfo->prepareInstanceDisplay() (řádek: 628 v souboru /home/www/rockem.cz/www/rockem.cz/modules/field/field.info.class.inc).
zdroj: 
www.metalhammer.com

Že australská rocková formace AC/DC vystoupí na předávání hudebních cen Grammy, se vědělo již pár týdnů. Neznámou bylo, kdo na tomto vystoupení a pravděpodobně i na celém následujícím turné bude udávat rytmus za bicí soupravou.

Slade je zpět

Tato otázka již má svou odpověď - za bubny byla k vidění holá hlava osmašedesátiletého Brita Chrise Sladea. Již od prvních dnů, kdy se na světlo světa dostaly problémy Phila Rudda, který na domovském Novém Zélandu čelí hrozbě vězení, fanoušci spekulují o jeho případném nástupci. A právě jméno Chrise Sladea padalo na různých diskusích či sociálních sítích nejčastěji.

Chris Slade, jak známo, v kapele již pět let působil, když v roce 1989 nahradil rovněž Rudda, který již nezvládal svůj zápas s následky užívání omamných látek. Do roku 1994, kdy z kapely odešel, se stihl podílet na albu "The Razors Edge", singlu "Big Gun" a demonahrávkách k albu "Ballbreaker", fanoušci si jej mohou pamatovat také z živé nahrávky z vystoupení na slavném festivalu v Donington Parku.

V roce 1994 pak z AC/DC odešel, když se Rudd usmířil s Malcolmem Youngem a byl přijat zpět. Odchod tenkrát Slade nesl hodně těžce. Sladeův životopis je však mnohem bohatší, již před epizodou v AC/DC hrál například s Tomem Jonesem, kapelou Uriah Heep nebo Davidem Gilmourem, na přelomu tisíciletí pak bubnoval ve skupině Asia.

Sestava pro turné

Již v sobotu Slade návrat naznačil na svém účtu na sociálních sítích, když napsal, že "stolička za bubny AC/DC je zase pod starým vedením." V neděli pak spolu se zbylými čtyřmi členy kapely otevřel program 57. Grammy Awards novinkou "Rock or Bust" a klasikou "Highway to Hell".

"Tohle je pro mě úžasná příležitost. Koneckonců, většině lidí se nepoštěstí zahrát si se svou oblíbenou kapelou jednou, natožpak dvakrát. Chci všem poděkovat za podporu, kterou mi vyjadřovali osobně, na Facebooku nebo jiných sociálních médiích," nechal se slyšet Slade.

Sestava, která vyrazí na letošní světové turné, je tak definitivně známa. Zakládajícího člena Anguse Younga a stálice Briana Johnsona s Cliffem Williamsem doplní dva navrátilci. Malcolma Younga nahradí jeho (a Angusův) synovec Stevie a za bubny bude rytmus pevně v rukou držet opět Slade.

9. 2. 2015
2444

Komentáře