AC/DC vystoupí v nové sestavě, kdo bude za bicími? | Rockem.cz

AC/DC vystoupí v nové sestavě, kdo bude za bicími?

×

Chybová zpráva

Notice: Undefined index: module ve funkci FieldInfo->prepareInstanceDisplay() (řádek: 628 v souboru /home/www/rockem.cz/www/rockem.cz/modules/field/field.info.class.inc).
zdroj: 
www.musictimes.com

Losangeleské Staples Centrum se 8. února stane dějištěm prvního živého vystoupení australské rockové legendy AC/DC od nedávného vydání alba Rock or Bust. Bude to zároveň první vystoupení v pozměněné sestavě, kterým AC/DC poctí vyhlašování 57. ročníku cen Grammy. Pořad bude přenášet americká CBS.

Malcolma nahradí Stevie

Jedna změna v sestavě je jasná, na doprovodnou kytaru už dále nebude hrát zakladatel kapely Malcolm Young, který musel s muzikou kvůli velmi špatnému zdravotnímu stavu definitivně skončit. Nedávno vyplynulo na povrch, že se musel podrobit mimo jiné léčbě rakoviny plic.

Malcolma nahradí jeho a Angusův osmapadesátiletý synovec Stevie. Ten se podílel na nahrávání nejnovějšího alba a navazuje na své působení v kapele z roku 1988, kdy na turné Blow Up Your Video zastoupil rovněž Malcolma. Znovuobnovenou spolupráci s ním si už pochvaloval i zpěvák kapely Brian Johnson.

Bude Rudd pokračovat?

Kdo bude sedět za bicími zatím jasné není. Phil Rudd sice prohlásil: "Chystám se pokračovat s AC/DC a je mi jedno, komu se to líbí a komu ne." Nicméně Ruddovi i nadále na Novém Zélandu hrozí až sedmileté vězení za držení drog a vyhrožování smrtí a kapela se nemůže spolehnout na to, že s ní odjede celé turné, jež započne na začátku května.

Také "vyhození" Rudda (mimochodem jediného člena narozeného v Austrálii) ze skupiny by nebylo ničím novým. Odejit byl už v roce 1983 a mimo kapelu tehdy zůstal 11 let. Tehdy se kvůli své drogové závislosti dostal do sporu s Malcolmem, soudě dle novozélandského vyšetřování jsou v jeho případě návykové látky opět na scéně.

Kdo bude dále udávat rytmus slavnému Angusově "kachnímu tanci" se snad dozvíme v nejbližší době.

13. 1. 2015
4048

Komentáře